Gdańsk.com

Atrakcje Gdańsk

Atrakcje Gdańsk

Atrakcje Gdańsk to nie tylko piękne budynki i ciekawa architektura. To przede wszystkim miejsca, w którym można całkowicie się zanurzyć. Spacerując Długim Targiem bez problemu Trafisz do Muzeum Iluzji DeJa Vu. Wszystko w okolicy mieści się w niedalekich odstępach od siebie co pozwala na sprawne zwiedzanie atrakcji przez turystów. Nasze Muzeum otwarte jest aż 7 dni w tygodniu, co pozwala na bezproblemowe zaplanowanie wycieczki rodzinnej, szkolnej, a także weekendowego wypadu ze znajomymi. 

Nieopodal DeJa Vu znajduje się Dom Uphagena, w którym obecnie znajduje się Muzeum Wnętrz Mieszczańskich. Sprawdź jak niegdyś mieszkali gdańszczanie! Jan Uphagen w swoim testamencie ujął założenie fundacji prawdopodobnie po to, aby jego dom został nienaruszony. Nazwy pokoi pochodzą od tematycznych malowideł na boazeriach. Pokoje „owadów”, „kwiatów” oraz „ptaków” obrazują wysublimowany gust właściciela. 

Atrakcje Gdańsk 2022

Jednym z ciekawszych Muzeów w Trójmieście jest popularne Muzeum II Wojny Światowej. Wiele osób uważa, że II Wojna Światowa rozpoczęła się od ostrzału polskiej składnicy wojskowej na Westerplatte oraz atak na budynek Poczty Polskiej w Gdańsku. Muzeum posiada ekspozycje, które w interesujący sposób przedstawiają historię Polski podczas II Wojny Światowej.  Atrakcje Gdańsk dla osób, które interesują się tematem wojennym? Westerplatte było głównym punktem polskiej obrony we wrześniu 1939 roku oraz na jego terenie mieści się Pomnik Obrońców Wybrzeża. Z pewnością nie zawiedzie Państwa widok oraz możliwość powrotu do przeszłości.

Udostępnij
Facebook
Twitter
Pinterest
Reddit
Kategorie aktualności
zabezpieczenie zawodów konnych. transport medyczny zamość

Pruszcz-gdański.pl

Twój serwis z artykułami.